טריכיאזיס

טריכיאזיס - התופעה

מצב בו הריסים מופנים כלפי העין  וגורמים לגירוי כרוני המתבטא באודם, דמעת, הפרשות וכאב.  טריכיאזיס יכול להיות באזור מוגדר או לכל אורך העפעף. הסיבות לטריכיאזיס הינן רבות: דלקות, זיהומים, טראומה, בעיות מבניות בעפעף ועוד.

איך מטפלים בטריכיאזיס

תלישה של הריסים אינה פותרת את הבעיה, מאחר ותוך זמן קצר הריסים צומחים מחדש.

לכן, הטיפול הנכון הוא צריבה והרס של שורשי הריסים (הבעייתיים בלבד) כך שלא יצמחו עוד לעולם. ישנן מספר טכניקות, ניסיוננו מעיד כי השיטה היעילה ביותר לטיפול בטריכיאזיס היא אלקטרואפילציה חשמלית.

לאחר ביצוע הרדמה מקומית ממוקדת לאזור הריסים הרלוונטי מחדירים מחט עדינה מאוד עד שורשי הריסים ובעזרת מכשיר צריבה חשמלי צורבים בזה אחר זה את שורשי הריסים הבעייתיים.

הטיפול קצר ויעיל, אין צורך בהכנות מיוחדות וניתן לבצעו כמעט בכל מצב רפואי.

אחרי הטיפול

אנו נוהגים לטפל במשחה או בטיפות עיניים אנטיביוטיות למשך מספר ימים. פרט לכך אין צורך בטיפול נוסף. העפעף צפוי להיות נפוח מעט, אך נפיחות זו חולפת מאליה כעבור מספר ימים.

אין הנחיות או מגבלות מכל סוג שהוא. ביקורת במרפאה נבצע כעבור 3 שבועות, פרק הזמן בו נרצה להיווכח האם אכן נעלמו כל הריסים הבעייתיים והתופעה המטרידה חלפה.

תוצאות וסיבוכים אפשריים

התוצאה הניתוחית של טיפול באלקטרואפילציה היא בדרך כלל טובה מאוד ומביאה לריפוי מלא. במקרים עקשניים יש לפעמים צורך לחזור על הפעולה.

סיבוך שאינו שכיח הוא יצירה של עיוות קל בשפת העפעף כתוצאה מטיפול חזק מדי, אך גם במקרים אלה בדרך-כלל לא נדרש כל טיפול נוסף.

מנחם בגין 144, תל אביב

מגדל מידטאון

בניין A , קומה 38

טל׳ המרפאה: 052-311-8838  |  פקס 03-777-4260

טלפון לזימון תורים: 053-995-6593

דוא״ל: info@vision-art.co.il

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon