תהליך הטיפול

האני מאמין שלנו

  • הקשר האישי, הזמינות והמחויבות למטופל הינם הבסיס לכל טיפול רפואי.

  • לכל מטופל יש להתאים את דרך הטיפול הייחודית לו.

  • אין לעודד מטופל לעבור ניתוחים שאין בהם נחיצות ושאינם באים מיוזמתו.

    איננו ממליצים על ניתוח שעל-פי הערכתנו מקצועית לא ישפר באופן משמעותי את מצב המטופל.

  • ניתוח פלסטי/טיפול אסתטי טוב הוא זה בו רואים שהמראה הכללי השתפר אך השינוי עצמו אינו בולט מדי.

  • בביצוע הניתוחים עיקרון הפשטות הוא נר לרגלנו. הטכניקות הכירורגיות בהן אנו נוקטים הן אלה המשיגות את מרב האפקט במינימום פעולות ובקיצור תהליך ההחלמה.

  • הקשר עם המטופל נמשך באופן רציף לכל אורך תהליך הטיפול ובמידת הצורך אף מעבר לו.

פגישת ההיכרות

לפני ההחלטה לבצע ניתוח עולות לא מעט שאלות – האם כדאי לבצע את הניתוח? מהן ההכנות הנדרשות? האם הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או מקומית? האם הניתוח כרוך בכאב? מה מצופה בתקופת ההחלמה? מהן המגבלות ולמשך כמה זמן? האם נטילת תרופות מסוימות מותרת בסמוך לניתוח? האם הניתוח מבוצע בלייזר? 
בפרק זה ננסה לפזר את הערפל ולתאר בפירוט את תהליך הטיפול על כל הכרוך בו.

 

לפגישת ההיכרות בין הרופא המנתח למטופל קיימת חשיבות רבה. אין צורך להביא דבר מה מיוחד, במידת האפשר מומלץ לקרוא בעיון את הכתוב באתר ולהכין שאלות רלוונטיות במידה וישנן. אפשר כמובן לבוא עם בן זוג או אדם קרוב אחר שיהיה שותף להחלטה ולתהליך.

מידה והמטופל אינו דובר עברית נוכל לערוך את השיחה באנגלית או ברוסית בסיסית. בכל שפה אחרת ניתן כמובן לבוא עם קרוב או חבר שישמש כמתורגמן.

במעמד פגישת ההיכרות נשמע מפיכם על הבעיה הרפואית הקיימת או על השאיפה ליצור שינוי ולשפר את המראה החיצוני, מהי מידת ההפרעה לאיכות החיים ולאיזה תוצאה הנכם מצפים להגיע. המידע חשוב לנו מאוד, תיאום הציפיות לפני הניתוח בין המנתח למטופל הינו תנאי הכרחי לבחירה בניתוח המתאים לכם ביותר ובסופו של דבר לשביעות רצונכם.

אנו נשאל אתכם שאלות מכוונות ונבקש לדעת בנוסף גם על מחלות רקע במידה וישנן, טיפול תרופתי קבוע ובמיוחד נטילת תכשירים מדללי דם, עישון, ניתוחים קודמים (באזור הניתוח) ופרטים רפואיים אחרים שעשויים להיות רלוונטיים.

תרופות עיקריות הנמנות על מדללי הדם הינן: אספירין לסוגיו, מיקרופירין, טבעפירין, קרטיה, וכן פלביקס, קומדין, אלקוויס ואחרות. הפסקת קומדין הינה באישור הרופא המטפל (משפחה, קרדיולוג וכו') ומחייבת בד"כ טיפול חליפי בזריקות קלקסן ומדידה תכופה של מידת קרישיות הדם – INR . תכשירים אחרים הקשורים לשינוי קרישיות הדם הינם אומגה 3, ויטמינים (E, A) ועוד.

בדרך כלל אפשר לבצע ניתוח בכל גיל ובנוכחות כמעט כל מצב רפואי בתנאי שנערכים לכך מראש ומדובר בחולה יציב. כלומר, ניתן למשל לבצע ניתוח פלסטי בחולה לב מורכב בתנאי שהוא מאוזן תרופתית ולא עבר לאחרונה אירוע לבבי. במקרים בהם עולה ספק נוכל תמיד להיות בקשר עם הרופא המטפל ולהיוועץ בו לפני קבלת ההחלטה על הניתוח.

בבדיקה נבחן את הבעיה הרפואית, בעיקר בהסתכלות על מבנה הפנים והעפעפיים והערכת מאפייניה ומידתה של ההפרעה, ובמידת הצורך גם נבצע בדיקת עיניים יסודית.


נבצע צילום סטילס של הפנים ואזור עיניים, הצילום מהווה חלק חשוב מן ההערכה הרפואית והמעקב לאחר הניתוח. הצילומים יהיו דיסקרטיים לחלוטין, אנו מתחייבים לא לפרסמם בשום צורה אלא אם נקבל את רשותכם לכך מבעוד מועד והסכמתכם על כך בכתב.

נתאר בפניכם את האפשרויות הטיפוליות הרלוונטיות, לעיתים ישנן כמה, בשלב זה של השיחה כבר נוצר בינינו קשר ראשוני ובדרך כלל כבר נוכל לגבש יחד את ההחלטה לגבי הטיפול הניתוחי המתאים לכם ביותר.

אנו מודעים לכך שבפגישת ההיכרות מקבל המטופל מידע רב בזמן קצר יחסית, לכן במידה והנכם חשים צורך בזמן נוסף כדי לחשוב או להתייעץ לא נקבל את ההחלטה במעמד פגישת ההיכרות, נקבע פגישה נוספת בה נקבל את ההחלטה הסופית.

במידה ותהיו מעוניינים בחוות דעת נוספת ובהתייעצות עם רופא אחר אין בכך מבחינתנו כל פסול או אי נעימות, אנו מבינים ומכבדים זאת ונשמח לתת בידיכם חוות דעת כתובה על ממצאי הבדיקה והמלצתנו לגבי הטיפול הרפואי המתאים לכם ביותר.

במסגרת הפגישה נדבר גם על ההכנות לניתוח, סוג ההרדמה, משך הניתוח, תהליך ההחלמה, סיכויי ההצלחה והסיבוכים האפשריים, המקום בו יתבצע הניתוח ואף נקבע יחדיו את המועד המתאים ביותר. בהקשר לכך נשתדל ככל הניתן להתגמש ולהתאים את מועד הניתוח לזמן הנוח לכם ביותר.

לפני שניפרד ניתן בידכם מכתב אל הרופא המטפל והפניה לביצוע בדיקות דם רלוונטיות. אם מדובר בהרדמה כללית תופנו לביצוע אקג וספירת דם במידה והנכם מעל גיל 40, ולצילום חזה אם הנכם מעל גיל 60. בהמשך תקבלו את כל המידע הדרוש לפני הניתוח ודף הנחיות מפורט לקראתו.

כמובן שבמידה ויעלו שאלות נוספות עד מועד הניתוח נהיה זמינים לכל שאלה או בעיה.

ההכנות לניתוח

בשלב זה אנו יודעים כבר מהו סוג הניתוח, מהו המועד והיכן ייערך, ועתה הנה כמה הנחיות ועצות לקראתו.

יש להצטייד במכתב מן הרופא המטפל אודות מחלות רקע, טיפול תרופתי קבוע, רגישויות, ובמידה והדבר רלוונטי אישור להפסקת מדללי דם ומוכנות רפואית לביצוע הניתוח (מכתב הפניה לרופא המטפל יינתן בידי המטופל בפגישת ההיכרות).

בכפוף לאישור הרופא המטפל יש להפסיק נטילת מדללי דם 10 ימים לפני הניתוח.

עישון עלול להאט את תהליך הריפוי של הפצע הניתוחי, ובמיעוט המקרים גם לגרום לפתיחה של התפרים. לכן אנו ממליצים להימנע ככל הניתן מעישון במשך שבועיים לפני הניתוח וגם שבועיים לאחריו.

מטעמי נוחות אנו ממליצים לרכוש מראש את המשחה או הטיפות הנדרשים לאחר הניתוח (את המרשם ניתן לספק מבעוד מועד בפגישת ההיכרות).
מאותה סיבה אנו ממליצים להכין לפני הניתוח את הציוד הדרוש להנחת קומפרסים קרים לאחר הניתוח: שקית קירור ייעודית או משקפי קירור אותם ניתן לרכוש בבית מרקחת, או שקית של אפונה קפואה הנחשבת טובה לא פחות למטרה זו. הסבר מפורט באשר לאופן הנחת הקומפרסים יינתן בעל פה מיד לאחר הניתוח.

מאחר ובחלק מן המקרים נבקש לא לחפוף את הראש ב-24 שעות אחרי הניתוח אנו ממליצים למטופל כדי לשמור על תחושה נקיה ורעננה לחפוף את הראש לפני כן.
יש להסיר היטב כל סוג של איפור ותכשיטים לפני ההגעה לניתוח.

במידה ומדובר בהרדמה כללית (המבוצעת במיעוט המקרים) תיערך פגישה מכינה עם הרופא המרדים ויינתנו הנחיות לגבי צום מלא לפחות 6 שעות לפני הניתוח.
במידה ומדובר בהרדמה מקומית אנו מבקשים לנטול ביום הניתוח את התרופות הקבועות כמו בכל יום אחר, וממליצים גם לאכול ולשתות כרגיל.

יש להגיע במועד שנקבע עם תעודה מזהה, מכתב מן הרופא ותוצאות הבדיקות הרפואיות אותן נתבקשתם לבצע.
אנו ממליצים להצטייד במשקפי שמש. אחרי הניתוח קיימת תחושת אי נוחות רבה, החשיפה לאור עלולה להציק לכם ומשקפי שמש מקלים על כך מאוד.


מומלץ להגיע עם מלווה.

בהצלחה!

הניתוח

אצל רוב האנשים ככל שהניתוח קרב המתח הנפשי ותחושת החרדה עולים. לכן, אנו ננהג בכם ברגישות ובעדינות כדי להפוך את החוויה לקלה ונעימה ככל הניתן. כדי להוריד מעט את רמת החשש כבר עתה, נאמר כי ניסיוננו העשיר עם כל סוגי המטופלים מלמד כי הניתוח עצמו הרבה פחות מלחיץ ומאיים מכפי שנדמה.

כך, כשהניתוח כבר מתחיל והמטופל נוכח כי אין כלל כאבים סף החרדה מיד יורד, ורוב האנשים נוטים להודות לאחר הניתוח כי "השד" לא היה נורא כל-כך…

לאנשים שחוששים בכל זאת, ניתן לתת כדור הרגעה לפני הניתוח, ובהקשר זה עלינו להדגיש שתי נקודות: יש לנטול כדור הרגעה לא פחות משעה לפני הניתוח אחרת האפקט לא יורגש; יש לקחת בחשבון כי אצל אנשים שלא מורגלים לכך תחושות הטשטוש והישנוניות עלולות להימשך גם במשך השעות שלאחר הניתוח. כמו-כן, במידת הצורך ועל-פי תיאום מראש ניתן לבצע גם טשטוש או הרדמה כללית המבוצעים על-ידי רופא מרדים.

בתהליך הקבלה לניתוח תקבלו חלוק, כובע וכיסויים לרגליים, תיפרדו מן המלווה – וקדימה, לחדר הניתוח. על-פי סוג הניתוח נסמן בעט סימון את העין המנותחת כאשר מדובר בעין אחת, ונסמן ונצייר על עור העפעפיים את גבולות האזור הניתוחי.

בחדר הניתוח עצמו יקבל אתכם צוות חדר הניתוח בחיוך, תושכבו בנוחות המירבית ותחוברו למכשיר מדידת לחץ-דם ודופק.

ההרדמה המקומית מתבצעת על-ידי זריקה לאזור המנותח, כלומר לעור העפעף (ולא לעין…). מידת הכאב היא תוצאה של מהירות ההזרקה ולכן נקפיד על הזרקה איטית ומבוקרת תוך צמצום תחושת הכאב ככל הניתן.

קיימת גישה בה מזריקים כמות מינימלית של חומר הרדמה מתוך מחשבה להפחית ככל הניתן את הנפיחות, ואז במידת הצורך מזריקים חומר הרדמה נוסף תוך כדי ביצוע הניתוח. תפיסת עולמנו בעניין זה שונה, אנו דוגלים בניתוח ללא כאבים כלל ולכן מזריקים כמות נדיבה של חומר הרדמה ומבצעים את הניתוח על מי מנוחות.

עכשיו מגיע תורכם להירגע ולשמוע מוסיקה ותורנו לעבוד.

כל ניתוח זוכה מבחינתנו לתשומת לב קפדנית וירידה לפרטים הקטנים ביותר: ביצוע חתך מדוייק, עצירת דימומים תוך צמצום מירבי של שטפי דם אחרי הניתוח, שלמות בתפירת החתך הניתוחי כדי לצמצם את  הצלקת הניתוחית אשר בגישה זו בדרך כלל נעלמת לחלוטין.

סיימנו בשעה טובה את הניתוח, במידת הצורך נחבוש כעת את העין, ננקה היטב במים קרירים את שאריות חומר החיטוי שנותר סביב אזור הניתוח, ננגב בעדינות ונוודא כי תצאו מחדר הניתוח עם תחושה רעננה ונקיה ככל הניתן.

עם תום הניתוח תועברו לחדר התאוששות. ההתאוששות לאחר הרדמה מקומית קצרה מאוד, ובדרך כלל לאחר מנוחה קצרה והתארגנות תוכלו להשתחרר וללכת לביתכם.

אין לנהוג הביתה אחרי הניתוח, כמו-כן חלה חובה להסתייע במלווה (אלא אם מדובר בניתוח זעיר של הסרת נגע).

ההחלמה

יש להמשיך ולהניח בבית קומפרסים במשך 24 שעות שלאחר הניתוח. אין צורך להניח קומפרסים בעת שינה, ומותר לבצע הפסקות מדי פעם לארוחות ולשירותים או למקלחת.

ברוב הניתוחים הפלסטיים אין כאבים מיוחדים אחרי הניתוח, אבל קיימת בהחלט תחושת אי נוחות, נפיחות ושטפי דם המגיעים לשיאם ביום שאחרי הניתוח ועשויים להתפשט גם סביב העין ותחתיה. יש לצפות למראה של "פנסים בעיניים" ואין לחשוש מכך, הכול יחלוף כלא היה.
מתי?
קיימת שונות רבה בתגובה האחר ניתוחית אצל מטופלים שונים, אך ככלל, אחרי היום השלישי יש לצפות לירידה הדרגתית בנפיחות וספיגה של שטפי הדם. אחרי כ-10 ימים המראה כבר טוב בהרבה, הנפיחות תרד מאוד, אך סבלנות, יש עוד כברת דרך לפנינו, ישנם מטופלים שאצלם יידרשו עוד כמה ימים, ובכל מקרה רק אחרי חודש נצפה לריפוי מלא ולמראה אופטימלי.

תופעות נוספות שעלולות להופיע לעיתים הינן דימום מבין התפרים, אל חשש, יש ללחוץ בעדינות על המקום, הדימום יחלוף. בנוסף, ייתכן כי כאשר תקומו בבוקר תמצאו כתמי דם שהכתימו את הכרית שלכם, אל חשש, גם זה אינו מדאיג. 

בכל מקרה ניתן ליצור עימנו קשר בכל שאלה.

באשר למגבלות לאחר הניתוח – כבר יום אחרי ניתן לצאת ולהסתובב עם משקפי שמש, אם כי רוב האנשים מעדיפים לנוח ולהישאר בבית כמה ימים. להימנעות מחשיפה לשמש יש תפקיד חשוב בריפוי הצלקת הניתוחית, יש להימנע מחשיפה לשמש ולהשתמש בכל אמצעי ההגנה הדרושים עד אשר הצלקת הניתוחית תתרפא לחלוטין.

אין לשחות בים או בבריכה, אין לעשות פעילות מאומצת במשך שבועיים, אין לשפשף את העין בחוזקה. פרט לכך ניתן לעשות כמעט הכול. אפשר לחפוף את הראש יום לאחר הניתוח; מותר לצפות בטלוויזיה ולקרוא; מותר לצאת מן הבית כאמור; ניתן לבשל; ניתן לעשות פעילות גופנית קלה כגון הליכה, רכיבה על אופניים.

יומיים אחרי הניתוח ניתן לחדש את נטילת מדללי הדם, אלא אם המלצת הרופא המטפל שונה.

ניתן חופשת מחלה לפי הצורך, בדרך כלל למשך שבועיים.

אחרי שבוע תזומנו להוצאת תפרים. אין לחשוש מכך, בטכניקה בה אנו נוקטים הוצאת התפרים פשוטה ואינה כואבת. זה המקום לומר כי איננו משתמשים בחוט נמס מפני שבמקרים רבים נגרמת אי נוחות לחולה בשל תגובת הרקמות לחומר הנמס ובשל העובדה שתפרים אלה נמסים לאט ובחלק מן המקרים מצריכים את הוצאתם ממילא.

זהו, כאן הזמן להיפרד עד לביקורת הבאה בעוד שלושה חודשים.

התוצאות הניתוחיות

שלושה חודשים עברו, הכול מאחורינו ואנו נפגשים על מי מנוחות.

 

מטרת הפגישה היא הערכת התוצאה הניתוחית. איננו מסתפקים בכך שאנו מרוצים, נרצה לשמוע זאת גם מפיכם, לוודא שאתם מרוצים ואם לא להבין מדוע. במעמד זה נבצע את הצילום שאחרי הניתוח ובמידת הצורך השוואתו לזה שצולם בפגישת ההיכרות.

הניתוחים אומנם שונים מאוד זה מזה, אך בהערכה כללית נוכל לומר כי שביעות הרצון בדרך-כלל גבוהה מאוד. בחלק קטן מאוד מן המקרים התוצאה אינה מספקת, היה וכך ניתן לשקול תיקון ניתוחי. תיקון ניתוחי יהיה בדרך כלל קטן וקצר בהרבה מן הניתוח הראשוני.

מנחם בגין 144, תל אביב

מגדל מידטאון

בניין A , קומה 38

טל׳ המרפאה: 052-311-8838  |  פקס 03-777-4260

טלפון לזימון תורים: 053-995-6593

דוא״ל: info@vision-art.co.il

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon