ההחלמה

יש להמשיך ולהניח בבית קומפרסים במשך 24 שעות שלאחר הניתוח. אין צורך להניח קומפרסים בעת שינה, ומותר לבצע הפסקות מדי פעם לארוחות ולשירותים או למקלחת.

ברוב הניתוחים הפלסטיים אין כאבים מיוחדים אחרי הניתוח, אבל קיימת בהחלט תחושת אי נוחות, נפיחות ושטפי דם המגיעים לשיאם ביום שאחרי הניתוח ועשויים להתפשט גם סביב העין ותחתיה. יש לצפות למראה של "פנסים בעיניים" ואין לחשוש מכך, הכול יחלוף כלא היה.
מתי?
קיימת שונות רבה בתגובה האחר ניתוחית אצל מטופלים שונים, אך ככלל, אחרי היום השלישי יש לצפות לירידה הדרגתית בנפיחות וספיגה של שטפי הדם. אחרי כ-10 ימים המראה כבר טוב בהרבה, הנפיחות תרד מאוד, אך סבלנות, יש עוד כברת דרך לפנינו, ישנם מטופלים שאצלם יידרשו עוד כמה ימים, ובכל מקרה רק אחרי חודש נצפה לריפוי מלא ולמראה אופטימלי.

תופעות נוספות שעלולות להופיע לעיתים הינן דימום מבין התפרים, אל חשש, יש ללחוץ בעדינות על המקום, הדימום יחלוף. בנוסף, ייתכן כי כאשר תקומו בבוקר תמצאו כתמי דם שהכתימו את הכרית שלכם, אל חשש, גם זה אינו מדאיג. 

בכל מקרה ניתן ליצור עימנו קשר בכל שאלה.

באשר למגבלות לאחר הניתוח – כבר יום אחרי ניתן לצאת ולהסתובב עם משקפי שמש, אם כי רוב האנשים מעדיפים לנוח ולהישאר בבית כמה ימים. להימנעות מחשיפה לשמש יש תפקיד חשוב בריפוי הצלקת הניתוחית, יש להימנע מחשיפה לשמש ולהשתמש בכל אמצעי ההגנה הדרושים עד אשר הצלקת הניתוחית תתרפא לחלוטין.

אין לשחות בים או בבריכה, אין לעשות פעילות מאומצת במשך שבועיים, אין לשפשף את העין בחוזקה. פרט לכך ניתן לעשות כמעט הכול. אפשר לחפוף את הראש יום לאחר הניתוח; מותר לצפות בטלוויזיה ולקרוא; מותר לצאת מן הבית כאמור; ניתן לבשל; ניתן לעשות פעילות גופנית קלה כגון הליכה, רכיבה על אופניים.

יומיים אחרי הניתוח ניתן לחדש את נטילת מדללי הדם, אלא אם המלצת הרופא המטפל שונה.

ניתן חופשת מחלה לפי הצורך, בדרך כלל למשך שבועיים.

אחרי שבוע תזומנו להוצאת תפרים. אין לחשוש מכך, בטכניקה בה אנו נוקטים הוצאת התפרים פשוטה ואינה כואבת. זה המקום לומר כי איננו משתמשים בחוט נמס מפני שבמקרים רבים נגרמת אי נוחות לחולה בשל תגובת הרקמות לחומר הנמס ובשל העובדה שתפרים אלה נמסים לאט ובחלק מן המקרים מצריכים את הוצאתם ממילא.

זהו, כאן הזמן להיפרד עד לביקורת הבאה בעוד שלושה חודשים.

מנחם בגין 144, תל אביב

מגדל מידטאון

בניין A , קומה 38

טל׳ המרפאה: 052-311-8838  |  פקס 03-777-4260

טלפון לזימון תורים: 053-995-6593

דוא״ל: info@vision-art.co.il

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon