הניתוח

אצל רוב האנשים ככל שהניתוח קרב המתח הנפשי ותחושת החרדה עולים. לכן, אנו ננהג בכם ברגישות ובעדינות כדי להפוך את החוויה לקלה ונעימה ככל הניתן. כדי להוריד מעט את רמת החשש כבר עתה, נאמר כי ניסיוננו העשיר עם כל סוגי המטופלים מלמד כי הניתוח עצמו הרבה פחות מלחיץ ומאיים מכפי שנדמה.

כך, כשהניתוח כבר מתחיל והמטופל נוכח כי אין כלל כאבים סף החרדה מיד יורד, ורוב האנשים נוטים להודות לאחר הניתוח כי "השד" לא היה נורא כל-כך…

לאנשים שחוששים בכל זאת, ניתן לתת כדור הרגעה לפני הניתוח, ובהקשר זה עלינו להדגיש שתי נקודות: יש לנטול כדור הרגעה לא פחות משעה לפני הניתוח אחרת האפקט לא יורגש; יש לקחת בחשבון כי אצל אנשים שלא מורגלים לכך תחושות הטשטוש והישנוניות עלולות להימשך גם במשך השעות שלאחר הניתוח. כמו-כן, במידת הצורך ועל-פי תיאום מראש ניתן לבצע גם טשטוש או הרדמה כללית המבוצעים על-ידי רופא מרדים.

בתהליך הקבלה לניתוח תקבלו חלוק, כובע וכיסויים לרגליים, תיפרדו מן המלווה – וקדימה, לחדר הניתוח. על-פי סוג הניתוח נסמן בעט סימון את העין המנותחת כאשר מדובר בעין אחת, ונסמן ונצייר על עור העפעפיים את גבולות האזור הניתוחי.

בחדר הניתוח עצמו יקבל אתכם צוות חדר הניתוח בחיוך, תושכבו בנוחות המירבית ותחוברו למכשיר מדידת לחץ-דם ודופק.

ההרדמה המקומית מתבצעת על-ידי זריקה לאזור המנותח, כלומר לעור העפעף (ולא לעין…). מידת הכאב היא תוצאה של מהירות ההזרקה ולכן נקפיד על הזרקה איטית ומבוקרת תוך צמצום תחושת הכאב ככל הניתן.

קיימת גישה בה מזריקים כמות מינימלית של חומר הרדמה מתוך מחשבה להפחית ככל הניתן את הנפיחות, ואז במידת הצורך מזריקים חומר הרדמה נוסף תוך כדי ביצוע הניתוח. תפיסת עולמנו בעניין זה שונה, אנו דוגלים בניתוח ללא כאבים כלל ולכן מזריקים כמות נדיבה של חומר הרדמה ומבצעים את הניתוח על מי מנוחות.

עכשיו מגיע תורכם להירגע ולשמוע מוסיקה ותורנו לעבוד.

כל ניתוח זוכה מבחינתנו לתשומת לב קפדנית וירידה לפרטים הקטנים ביותר: ביצוע חתך מדוייק, עצירת דימומים תוך צמצום מירבי של שטפי דם אחרי הניתוח, שלמות בתפירת החתך הניתוחי כדי לצמצם את  הצלקת הניתוחית אשר בגישה זו בדרך כלל נעלמת לחלוטין.

סיימנו בשעה טובה את הניתוח, במידת הצורך נחבוש כעת את העין, ננקה היטב במים קרירים את שאריות חומר החיטוי שנותר סביב אזור הניתוח, ננגב בעדינות ונוודא כי תצאו מחדר הניתוח עם תחושה רעננה ונקיה ככל הניתן.

עם תום הניתוח תועברו לחדר התאוששות. ההתאוששות לאחר הרדמה מקומית קצרה מאוד, ובדרך כלל לאחר מנוחה קצרה והתארגנות תוכלו להשתחרר וללכת לביתכם.

אין לנהוג הביתה אחרי הניתוח, כמו-כן חלה חובה להסתייע במלווה (אלא אם מדובר בניתוח זעיר של הסרת נגע).

מנחם בגין 144, תל אביב

מגדל מידטאון

בניין A , קומה 38

טל׳ המרפאה: 052-311-8838  |  פקס 03-777-4260

טלפון לזימון תורים: 053-995-6593

דוא״ל: info@vision-art.co.il

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon